Rozdělte ho opticky
Pokud nemůžete z kapacitních důvodů dopřát každému potomkovi luxus vlastního dětského pokoje, pak zkuste prostor rozdělit alespoň opticky. Posloužit může paraván, nižší skříňky, někdy postačí i závěs. Každý sourozenec tak získá svůj vlastní vymezený prostor, který bude patřit jen jemu a kde si může naplno vychutnávat svůj klid.
Samozřejmostí je místo pro dva dětské psací stoly, aby každý ze sourozenců měl dostatek klidu a pohodlí na plnění školních povinností. K nim pak doplňte dvě ergonomicky tvarované židle, ideálně na kolečkách a výškově nastavitelné, které porostou spolu s dítětem.
Nepostradatelné kousky nábytku
Nejvíce místa v dětském pokoji zaberou postele. Naštěstí existuje několik možností, jak prostor, který lůžka zabírají minimalizovat a přitom nic neubrat na kvalitě spánku vašich dětí. Zvolit můžete multifunkční patrové postele s variantou pro dvě, ale klidně i tři děti. Navíc poskytují spoustu úložného místa, kterého bývá v dětském pokojíčku nedostatek.
Chybět by neměly ani šatní skříně, komody na prádlo a poličky na hračky či knihy. Bude-li to možné, vyčleňte pro každé z dětí samostatný kus nábytku. V určitém věku je více než žádoucí, aby měl každý dostatek soukromí. Jak pro sebe a svoje záliby či své návštěvy, tak pro své věci.
Žádný pokoj by neměl postrádat také noční stolek, na který si děti mohou odložit rozečtenou knihu, budík nebo sklenici s vodou. Nebo tedy noční stolky. Samozřejmě je nutné dodržet rovnici jedna postel – jeden noční stolek. Počet by se tedy opět, v ideálním případě, měl odvíjet od počtů dětí.
Při dolaďování pokoje, a veškerých jeho částí, nechejte vašim potomkům volnost. Každé z dětí by si mělo svoji část zařídit podle svých představ. A na společných prostorech by se měli společně shodnout. Přece jen to bude místo, které jim má pár let poskytovat útočiště, dodávat jim pocit bezpečí a klidu a podporovat je v rozvoji a budování si vlastního místa na světě.