Mnozí z nás se domnívají, že větrání není žádná věda. Otevřu okno a je to! Otevřená okna přes noc, kdy se vnější teplota blíží k nulovým hodnotám, je kontraproduktivní. Do domu či bytu se zbytečně natáhne chlad, a s ním i vlhkost. Proto platí pravidlo větrání během parných dnů a používání ventilaček v noci. Samozřejmě nesmí panovat brutální vedra, jaká jsme zažili v létě. To se téměř sto procent českých (ale i evropských) obyvatel činžovních domů rozhodlo pro opačnou variantu. Ve dne okenice zavřít a v noci si pustit chladnější vzduch do místnosti. Extrémní vysoké teploty už jsou za námi a nastává podzimní období plískanic a nočních nízkých teplot.
Nenechte svůj dům zbytečně provlhnout špatným větráním. V domě by mělo být tepleji než venku. V Případě, že bydlíte ve stinném území, případně je ve vaší oblasti velká zima, pomůže vám ke krátkodobému větrání také odvlhčovač vzduchu.
Odvlhčovače vzduchu pomáhají hlavně v deštivém a mrazivém období
V zimě a na podzim už se začínají interiéry vytápět topením, a tato skutečnost významně pomáhá příznivému klimatu uvnitř domů a bytů. Pokud ani topení nepomáhá vysušit navlhlé zdivo, nebojte se zapojit odvlhčovače. Zařízení za rozumnou cenu vám prokážou velikou službu – speciálně, pokud klasické větrání nepomáhá. Nemůžete přeci v době, kdy dům vytápíte, mít současně otevřená okna.
Odvlhčovače vzduchu vyrovnávají teplotu uvnitř objektů
Stabilní teplota uvnitř jakéhokoliv objektu se dá samozřejmě regulovat s pomocí otevírání oken a nastavení teploty na topicím zařízení. Co však dělat, když se v přízemních místnostech drží vlhkost a v horních patrech je naopak teplota vyšší, než je snesitelná norma? S knoflíkem u topení nemusíte komplikovaně štelovat, stačí do spodních pater pořídit odvlhčovače vzduchu. Uvidíte, jak budete mít příjemně ve všech místnostech.