Jak co nejlépe zvládnout přijímačky na střední školu? Odpověď spočívá hlavně v soustavné přípravě, kdy je kromě probírání dané látky dobré zkoušet nejrůznější testy. Budoucí student si tak osvojí způsob testování a bude vědět, na jaké oblasti si dát případně pozor. Podívejte se na praktické rady, jak by měla vypadat příprava na přijímací zkoušky.
Začněte včas
Proces učení je efektivní hlavně ve chvíli, kdy je k dispozici dostatek času pro uložení jednotlivých informací. Základním předpokladem úspěchu tak stále zůstává včasný začátek přípravy. O jak dlouhou dobu před ostrým termínem zkoušek půjde závisí na každém. Někdo potřebuje půl roku, jinému bude stačit začít s intenzivní přípravou zhruba měsíc dopředu. Testy na přijímačky jsou natolik rozmanité, že je rozhodně možné neustále řešit nové problémy a zadání.
Procvičování a doplnění chybějící látky
Během zkoušení nejrůznějších cvičných testů na přijímací zkoušky se často stane, že žák narazí na látku, která mu úplně nejde a má zde mezery. V rámci svědomité přípravy je dobré se na konkrétní látku zaměřit nejenom z pohledu testové otázky, ale komplexně. Pochopením problému je totiž učení nejlepší, což se pak může projevit na výsledcích při klasickém zkouškovém termínu.
Znalost typu úloh v testech na přijímacích zkouškách
I velmi chytré děti, které mají běžně výborné známky, mohou na přijímacích zkouškách mít špatný výsledek. A to hlavně kvůli specifického typu otázek či značení správných odpovědí. Opět jde o něco, co se vyplatí mít dopředu nacvičené a vyzkoušené. Minimálně to přímo při testech na přijímací zkoušce nebude brát další čas navíc. Každý, kdo si navíc projde přípravu na přijímačky, získá větší sebevědomí a klid, že to nakonec všechno zvládne. A to také může rozhodnout o dobrém výsledku.